Abi objektiivide valikul

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
caliban
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Juul 2009 14:09
Asukoht: tartu

Abi objektiivide valikul

Postitus Postitas caliban »

Tere!
Olen sorteerinud mõned objektiivid välja mis on meelepäraste numbritega kuid edasi kahjuks ei oska otsustada. Hea oleks kui saaks tolmu/niiskuse kindla ei tahaks iga vihmapiisa eest joosta varju. Pildsitan ka palju ruumides kus valgus ei ole piisav kuid ka välk on plaanis. Kaameraks K7

Standardzoomid:
Pentax DA* 16-50mm F2,8 ED AL IF SDM (Keegi kellel on võiks kommenteerida ja teha selgeks kas see on väärt ostmist kui pildistamine on peamiselt hobiks)
Tamron AF 17-50mm F2,8 Di II
Sigma AF 18-50mm F2,8 EX DC Macro

Telezoomid:
Tamron AF 70-200mm F2,8 SP DI LD
Sigma AF 50-150mm F2,8 EX APO DC II
Sigma AF 70-200mm F2,8 EX DG APO Macro
Sigma AF 70-200mm F2,8 EX DG APO Macro II
Mis vahet on kahel viimasel sigma 70-200mm?

Või ehk midagi nendest võiks asendanda välja üleval mainitutest midagi kuigi sooviks siiski alumiseks otsaks jätta midagi alla 20mm kuna ruumides on keeruline muidu.
Sigma AF 28-70mm F2,8 EX DG
Sigma AF 24-70mm F2,8 EX DG Macro
Tamron AF 28-75mm F2,8 XR DI
Pentax DA* 60-250mm F4,0 ED IF SDM

Loomulikult ei ole raha jalaga segada ja tulu ma ei saa sellest kui pilte teen.
Talpenn

Re: Abi objektiivide valikul

Postitus Postitas Talpenn »

16-50 on nii ja naa toru. Suhteliselt kiire ja hea terava joonisega. Lisaks veel 2,8 ava aga seda võimalust on minul isiklikult väga harva vaja läinud. Miinuseks selle obje juures on kindlasti asjaolu, et alumises otsas (siis 16 peal) on tal moonutused suhteliselt mehised (kõik sirgjooned muutuvad kaarjoonteks). Ise pead otsustama, kas sulle on olulisem kõigekindlus või pildikvaliteet. Erinevatest standardzoomidest on mulle kõige parema mulje jätnud DA17-70.
Telezoomidega on nii, et Tamron 70-200 teeb korraliku pildi aga on aeglane (millegi arvelt peab ju odav hind tulema), Sigmade vahe on see, et üks on vanem, teine uuem. Siin soovitaks Pentu enda 60-250. Samamoodi kõigekindel, suumivahemik hea ja terava pildi teeb ära ka ava 4-ga.
caliban
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Juul 2009 14:09
Asukoht: tartu

Re: Abi objektiivide valikul

Postitus Postitas caliban »

Tänud Talpenn.
K7 suudab ka rahuldavalt 16mm moonutused sirgendada. 2.8 oleks vaja kuna tihti siseruumides või kehva valgusega kus ei tahaks kasutada välku.
Sovest
Postitusi: 34
Liitunud: 11 Apr 2010 08:09

Re: Abi objektiivide valikul

Postitus Postitas Sovest »

caliban kirjutas: Sigma AF 24-70mm F2,8 EX DG Macro
Mul on endal olemas selline obje! Mulle isiklikult väga meeldib, head fookuse kaugused (tihti kasutan 70 mm, siis on ilus boke ), hea pilt ja F2.8.
Viimasel ajal eriti ei kasuta, kuna laps on sündinud ja pole aega pildistada, või siis kui pildistan, siis ainult sise ruumides, aga seal ma ikka kasutan Pentax 50mm F1.4, kuna valgust on vähe!
Huvi korral, võin sulle see Sigma maha müüja, meie poodides maksab ta 8 000 eek, võin sulle 5 000 eest müüja :)
caliban
Postitusi: 6
Liitunud: 15 Juul 2009 14:09
Asukoht: tartu

Re: Abi objektiivide valikul

Postitus Postitas caliban »

Kas pentaxi 60-250 on kiirem või aeglasem kui 50-135? Jäänud on probleemiks nüüd tele pool. Vahel oleks vaja ka pilte teha natuke kagemal kui 50mm ulatub ning peab edasi uurima nüüd midagi mis jääks 200mm kanti.
50-135mm proovisin huvipärast ja tundus kuidagi aeglane kuigi teravustab kenasti paika ja ei jää "saagima". Seisvate objektidega ei ole muidugi vahet kui kaua fokuseerib kuid sporti pildistades oleks vaja kiiresti paika saada kuna objekt liigub minu suunas/minust eemale ning peaks võimalikult kiiresti kliki ära jõudma teha.
Erinevaid reviewe lugedes mainitakse, et on kiire ja samas teine väidab vastupidi. Ehk on kellegi kogemus kumb on kiirem realselt siis ehk saaksin aru mis see kiire/aegalne reviewis on :)
Tõenäoliselt peaks viskama peast vist tamroni oma aeglase fokuseerimise pärast?
Talpenn kirjutas:Telezoomidega on nii, et Tamron 70-200 teeb korraliku pildi aga on aeglane (millegi arvelt peab ju odav hind tulema), Sigmade vahe on see, et üks on vanem, teine uuem. Siin soovitaks Pentu enda 60-250. Samamoodi kõigekindel, suumivahemik hea ja terava pildi teeb ära ka ava 4-ga.
tarts
Postitusi: 115
Liitunud: 18 Apr 2008 13:03
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Abi objektiivide valikul

Postitus Postitas tarts »

60-250 on parim, mida sellise vahemikuga Pentaxile võtta on. Kiirust võrreldakse enamasti teiste tootjate sama klassi objektiividega ja seal kipuvad canon ja nikon sutsu kiiremad olema. See aga ei tähenda, et DA60-250 nüüd nii aeglane on, et pilt tegematta jääks.
DA16-50 on endal igapäevaselt kasutuses. Ei oska midagi eriliselt head ega halba välja tuua. ava 2,8 kasutamist väldin ma täielikult, minu jaoks on siis pilt ikka liiga pehmeke. Nagu eel pool öeldud, nii on ka mulle DA17-70 jätnud parema mulje.
50-135 olen laenutanud. Muidu selline magus vahemik aga jälle ava 2,8 ma rahul ei olnud.
Vasta