Anttila Canon või Pentax ?

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
täheke

Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

Tere. Mõtlesin oma häbi öelda vana digiseebi vähe parema vastu vahetada. Olen suht tavapildistaja, ega ole pretensioonikas. Anttilast jäid silma paberversioonis toodud peegelkaamera Canon EOS 1000D ja samas veebiversioonil pakutav, ainult mõnisada krooni kallim kahe objektiiviga Pentax K-m, mille üks objektiiv on sama mis pakutaval Canonilgi - 18- 55mm, aga teine 50-200mm. Kumba võtta??
Oleksin väga tänulik asjatundliku arvamuse eest!
inrec

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas inrec »

pentax.
Matu
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009 10:36
Asukoht: Rakvere

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas Matu »

Ise ostsin K-m eelmine kuu ja olen siga rahuloma valikuga, mis puutub kahe objega valikusse siis muidugi osta ära, mina ei saanud kahe objega kuna ei olnud enam pp-s ja räägiti et K-m ei olegi enam vaid tuli K-2000 mis on usa turule mõeldud, kuid sama mis ikkagi K-m,
jah Pentax kindel valik ---soovitan minagi.
Kasutaja avatar
ViX
Postitusi: 81
Liitunud: 06 Juun 2008 12:45

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas ViX »

Puht numbriliselt näeb nende võrdlus välja nii ...
http://www.dpreview.com/reviews/compare ... m&show=all" onclick="window.open(this.href);return false;

On Sul seda teist objet vaja?
Pentaxil on väga hea poliitika - keresisene stabilisaator, see on suur "+"!

Praegu PhotoPoindis on hea võimalus soetada Pentaxi peegelkaamera ja saad tasuta:
Silicon Power SDHC 4GB Class 6 mälukaardi ja Pentax SD kaardilugeja.
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

Ok! Kaldun juba Pentaxi poole. Tänan.
Aga see patarei-värk? Canonil kõik aku ja laadija kaasas. Tuleb siis Pentaxile juurde soetada? Kui palju fotosid K-m iga keskeltläbi üldse teha saaks, kui on ainult neli patareid?
Olen küll 57 aga tunnistan, et päris loll.
Kasutaja avatar
ViX
Postitusi: 81
Liitunud: 06 Juun 2008 12:45

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas ViX »

täheke kirjutas:Ok! Kaldun juba Pentaxi poole. Tänan.
Aga see patarei-värk? Canonil kõik aku ja laadija kaasas. Tuleb siis Pentaxile juurde soetada? Kui palju fotosid K-m iga keskeltläbi üldse teha saaks, kui on ainult neli patareid?
Olen küll 57 aga tunnistan, et päris loll.
Fotode kogus oleneb sellest kui palju Sa kasutad välku ja LCD-d. Soovitaks osta laadija koos akudega(2600 mAh).
Kõik olid kunagi algajad .. lollust siin pole ;)
ex-ex-enn

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ist dl tegi sanyo eneloop akudega 900 pilti vabalt. k-m on pildistabilisaatoriga, see tarbib sealt muidugi ka oma väikese osa.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas silver »

Ma oma vana K100'ga lasin Pana Infinium akudega CS režiimis oma 1000 ära. Eks see sõltugi kuda kasutada, kuipalju pilte vaadata, mis temperatuur on, kas välku kasutad....
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

Veel üks rumal küsimus. Lugesin, et Pentaxile - siis digipeegel Pentaxile - läehevad ka vanad vene objektiivid keerme poolest ja muudki. Mul jäi siin vanast Zenit TTl - ist üks pikem toru kunagi alles. Mitte, et ma nüüd hirmsasti sooviksin oma tulevase tutika Pentaxi peale vene ajaloolist tehnikat panna, aga võibolla et prooviksin ikka kunagi, "kas tuleb miskit ette" . Uudishimu.
Küsimus kõlab - kas ma võin niimoodi oma aparaadi ära rikkuda? Kas digi - peeglil käivad ainult spetsiaalsed digipeegli jaoks määratud objektiivid ja muud seal ei tööta?
ex-ex-enn

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

osta http://www.photopoint.ee/toode/1535/pen ... apter.html" onclick="window.open(this.href);return false; ja pildista. valgust mõõdab, muid mugavusi arusaadavalt pole.

ära saad rikkuda midagi siis, kui midagi aparaati sisse ajad.
Matu
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009 10:36
Asukoht: Rakvere

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas Matu »

Patareide poolepealt, mina ostsin siis Panasonic Infinum akud+laadija ja pole neid veel kasutanud, asi selles, et karbis kaasasolevad patareid töötavad veel :) pilte olen teinud kuskil üle 600 ja patareid kestavad, nii et järeldus....
Külaline

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas Külaline »

Matu kirjutas:Patareide poolepealt, mina ostsin siis Panasonic Infinum akud+laadija ja pole neid veel kasutanud, asi selles, et karbis kaasasolevad patareid töötavad veel :) pilte olen teinud kuskil üle 600 ja patareid kestavad, nii et järeldus....
Järeldus on väga hea!
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

Külaline kirjutas:
Matu kirjutas:Patareide poolepealt, mina ostsin siis Panasonic Infinum akud+laadija ja pole neid veel kasutanud, asi selles, et karbis kaasasolevad patareid töötavad veel :) pilte olen teinud kuskil üle 600 ja patareid kestavad, nii et järeldus....
Järeldus on väga hea!
Tähekese järeldus loomulikult!
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas silver »

täheke kirjutas:Veel üks rumal küsimus. Lugesin, et Pentaxile - siis digipeegel Pentaxile - läehevad ka vanad vene objektiivid keerme poolest ja muudki. Mul jäi siin vanast Zenit TTl - ist üks pikem toru kunagi alles. Mitte, et ma nüüd hirmsasti sooviksin oma tulevase tutika Pentaxi peale vene ajaloolist tehnikat panna, aga võibolla et prooviksin ikka kunagi, "kas tuleb miskit ette" . Uudishimu.
Küsimus kõlab - kas ma võin niimoodi oma aparaadi ära rikkuda? Kas digi - peeglil käivad ainult spetsiaalsed digipeegli jaoks määratud objektiivid ja muud seal ei tööta?
Osadega see häda et nad taga otsast natuke liiga pika kestaga. St ei lase keermel lõpuni kinni keerata - ja selle lahenduseks nuga kätte ja natuke seda ümbritsevat kummi maha võtta.
Jupiteril olevat see probleem, ei oska kinnitada. Helios 44-3 see mul endal ja algselt põrkasin selle jama otsa.

Ja algse teema juurde tagasi. Pentaxi kitikad on parema kvaliteediga kui canoni tuhatoos ning känuni puhul maksad natuke rohkem kui natuke paljalt suure canoni nimelise teksti eest kaamera peal.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

silver kirjutas:
täheke kirjutas:Veel üks rumal küsimus. Lugesin, et Pentaxile - siis digipeegel Pentaxile - läehevad ka vanad vene objektiivid keerme poolest ja muudki. Mul jäi siin vanast Zenit TTl - ist üks pikem toru kunagi alles. Mitte, et ma nüüd hirmsasti sooviksin oma tulevase tutika Pentaxi peale vene ajaloolist tehnikat panna, aga võibolla et prooviksin ikka kunagi, "kas tuleb miskit ette" . Uudishimu.
Küsimus kõlab - kas ma võin niimoodi oma aparaadi ära rikkuda? Kas digi - peeglil käivad ainult spetsiaalsed digipeegli jaoks määratud objektiivid ja muud seal ei tööta?
Osadega see häda et nad taga otsast natuke liiga pika kestaga. St ei lase keermel lõpuni kinni keerata - ja selle lahenduseks nuga kätte ja natuke seda ümbritsevat kummi maha võtta.
Jupiteril olevat see probleem, ei oska kinnitada. Helios 44-3 see mul endal ja algselt põrkasin selle jama otsa.

Ja algse teema juurde tagasi. Pentaxi kitikad on parema kvaliteediga kui canoni tuhatoos ning känuni puhul maksad natuke rohkem kui natuke paljalt suure canoni nimelise teksti eest kaamera peal.
Aga see adapter kaamera ja objektiivi vahele? Millal seda siis õieti vaja on? Kui keere sobib, milleks siis veel adapter? Siin eespool keegi pakkus. Kas seda läheb siis vaja kui keere ei sobi?
ex-ex-enn

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

pentaxi algupärane ja maailmas üldlevinud nn "universaalkinnitus" on m42 keermega.
peale kuuekümnendaid läks pentax erinevatel põhjustel k bajonettkinnitusele. seda kasutatakse edasiarendatud kujul senini.

vat selleks, et m42 objektiive k bajonetiga kere ette panna, ongi seda adapterit tarvis. aga seda oled sa ju oma kaamera kasutusjuhendist juba isegi lugenud?
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

ex-ex-enn kirjutas:pentaxi algupärane ja maailmas üldlevinud nn "universaalkinnitus" on m42 keermega.
peale kuuekümnendaid läks pentax erinevatel põhjustel k bajonettkinnitusele. seda kasutatakse edasiarendatud kujul senini.

vat selleks, et m42 objektiive k bajonetiga kere ette panna, ongi seda adapterit tarvis. aga seda oled sa ju oma kaamera kasutusjuhendist juba isegi lugenud?
Aitähh täpse selgituse eest!
Kaamerat, Pentaxit, mul ju pole veel. Saab olema ilmselt paari nädala pärast, see K-m
ex-ex-enn

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

ma olen viidatud adapteriga kasunud või proovinud umbes paarikümmend objektiivi 2 erineva kere ees, ei jää seal midagi kinni või veelvähem tuleb mingi mütoloogiline kummilulla väiksemaks lõigata.

ära päris kõike ka tõe pähe võta.
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

ex-ex-enn kirjutas:ma olen viidatud adapteriga kasunud või proovinud umbes paarikümmend objektiivi 2 erineva kere ees, ei jää seal midagi kinni või veelvähem tuleb mingi mütoloogiline kummilulla väiksemaks lõigata.

ära päris kõike ka tõe pähe võta.
Ei võta. Vaevalt ma nüüd noaga oleks ta kallale ikka läinudki..........................
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

Sai siin kaua lobisetud. Nii kaua, et K-m lõppes selle ajaga Anttilast ja Photopointist otsa. Targemaks sain sellegipoolest ja ehk tuleb neid veel?!
ex-ex-enn

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas ex-ex-enn »

photopoindi k2000 on sama mis k-m, lihtsal usa ja jaapani nimega.
Abec7

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas Abec7 »

Just kirjutasin sama juttu siia :D Aga pole jah kahe objektiiviga komplekti.
Matu
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2009 10:36
Asukoht: Rakvere

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas Matu »

Ei usu et enam veel juurde K-m tehakse, ka mina olin sama valiku ees nagu juba ennist kirjutasin, öeldi juba siis, et K-m ei ole ega tehtagi juurde ja mina sain Rakveres viimase K-m :) ja nüüd peaks olema see K2000 mis aga Kit'ina on 500.- eeku kallim järelikult kaugelt toodud :) aga olemus ikka sama :)

Osta Pentax ära täheke !!!

P.S. keegi on foorumites kirjutanud, et kui fotondusega raha ei teeni ja vabalt paarikümmet tuhandet välja käia pole, siis on Pentax super valik, pealegi Pentaxi objed on uuena sama kallid kui C ja N omad kasutatuna :)
täheke

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas täheke »

Matu kirjutas:Ei usu et enam veel juurde K-m tehakse, ka mina olin sama valiku ees nagu juba ennist kirjutasin, öeldi juba siis, et K-m ei ole ega tehtagi juurde ja mina sain Rakveres viimase K-m :) ja nüüd peaks olema see K2000 mis aga Kit'ina on 500.- eeku kallim järelikult kaugelt toodud :) aga olemus ikka sama :)

Osta Pentax ära täheke !!!

P.S. keegi on foorumites kirjutanud, et kui fotondusega raha ei teeni ja vabalt paarikümmet tuhandet välja käia pole, siis on Pentax super valik, pealegi Pentaxi objed on uuena sama kallid kui C ja N omad kasutatuna :)
Ostan, ostan, matu. Üks variant ongi, et ostan Rakverest.
Kus see pood seal asub kui Tallinna poolt sisse sõita? Aga natuke läheb veel aega. Tuleb jägada naisele selgitusi ääri-veeri, et "miks me seep enam ei kõlba"... Samuti ootan palgapäeva lähenemist.
Mulle on jäänud ka nüüd mulje, et Pentax on "vana hea töömees ja mitte eriti kallis"
Mulle meeldib vahest lihtsalt jalutada ja "klõpsida". On eluaeg meeldinud, kuigi mingiks eriliseks tegijaks pole saanud. Esimene aparaat oli smena, nagu paljudel minuealistel. Pärast oli Zenit TTL. Ema kinkis kunagi veel Fed - i. Keerasin sellel kogemata särinupu üle ja nii ta mulle kappi seisma jäigi. Täiesti tutikas - nahk nagu poes, aga veidi katki. Olen neid mustvalgeid filme ilmutanud lugematul hulgal.
Hiljm tulid diapositiivid. Neidki oli lugematul hulgal. Nüüd oli võimalus need diapositiivid arvutisse võtta ja neist pildid teha. Neis oli kajastatud aga näiteks mu naiseõe laste kasvamise (ja ka enda oma) terve ajalugu! Ja nad lihtsalt vedelesid mul kapinurgas, sest kes seda projektorit ikka viitsib vaadata või külasse tassida....
Aga jah, paraku minust päris proffi pole saanud, kuigi tahaks nüüd vanast peast oma seebi lõpuks nurka visata, sest võiks jätta midagi paremat endast maha.
Septembris sünnib lapselaps..................................!
Mart
Postitusi: 75
Liitunud: 27 Apr 2008 16:51

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Postitus Postitas Mart »

egas selleks, et peegelkaamerat osta, ei pea proff, s.t elukutseline olema. Et mees saaks armastatud hobiga tegeleda, ei tohiks kaasal suurt vastuseisu olla ~10t EEK kulutamiseks. Las parem roomab metsas ja ajab mardikaid taga või pildistab lapselast, kui joob koos naabrimehega garaazhis õlut.
Vasta