D3100 + sigma 70-200 teravuse probleem

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Külaline

D3100 + sigma 70-200 teravuse probleem

Postitus Postitas Külaline »

Kaameraks d3100 ning objeks sigma 70-200 APO DG HSM MACRO II
Probleemiks teravate piltide saamine. Isegi suhteliselt kinnise avaga ja päevases valguses ei tule pilgid eriti teravad. Olenemata zoomi asendist. Nii 70, kui ka 200 juures tulevad millegipärast ebateravad pildid. Kiti objektiiviga ning 50mm 1,8 fix objega seda muret nagu ei ole.
Netiavarustest on silma jäänud, et teinekord on probleemideks olnud fookus punkt aga minu omal on see ok.

Kas on kellelgi veel olnud analoogse objektiivi või siis kaameraga sarnaseid probleeme?
Külaline

Re: D3100 + sigma 70-200 teravuse probleem

Postitus Postitas Külaline »

Fotoluks tegeleb Sigmaga. See peaks väga terava pildi tegema.
Ahto 66

Re: D3100 + sigma 70-200 teravuse probleem

Postitus Postitas Ahto 66 »

Külaline kirjutas:Kaameraks d3100 ning objeks sigma 70-200 APO DG HSM MACRO II
Probleemiks teravate piltide saamine. Isegi suhteliselt kinnise avaga ja päevases valguses ei tule pilgid eriti teravad. Olenemata zoomi asendist. Nii 70, kui ka 200 juures tulevad millegipärast ebateravad pildid. Kiti objektiiviga ning 50mm 1,8 fix objega seda muret nagu ei ole.
Netiavarustest on silma jäänud, et teinekord on probleemideks olnud fookus punkt aga minu omal on see ok.

Kas on kellelgi veel olnud analoogse objektiivi või siis kaameraga sarnaseid probleeme?
Tere. Kasutan seda objektiivi koos Nikon d-80 ga ja algselt oli sama probleem. Tuleb minna poodi (nt.fotolux) ja lasta aparaat koos objektiiviga kalibreerida ja tulemus on väga hea.
Jõudu tegutsemisel
Ahto
Külaline

Re: D3100 + sigma 70-200 teravuse probleem

Postitus Postitas Külaline »

Tänud soovitamast.
Viin aparaadi koos objektiiviga neile töösse.
Ehk siis nagu ma aru saan siis tuleb iga kerega lasta teiste tootjate objektiivid ära kalibreerida?
indrme
Postitusi: 186
Liitunud: 03 Juun 2010 22:29
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: D3100 + sigma 70-200 teravuse probleem

Postitus Postitas indrme »

Külaline kirjutas:Ehk siis nagu ma aru saan siis tuleb iga kerega lasta teiste tootjate objektiivid ära kalibreerida?
Tegelikult võiks enne ostmist oma kaameraga konkreetse objektiivi teravustamist kontrollida. Olen ise ostnud Fotoluksist mitmeid Sigma objektiive Nikonile ning juhtumisi on nad kõik kohe õigesti teravustanud. Poes testimiseks võib näiteks midagi sellist välja printida: http://www.bobatkins.com/photography/te ... sting.html
Vasta