Üksjalg sobib raskema optikaga pildistamisel juhul, kui on vaja kiiresti ümber kadreerida, ringi joosta. Ei sobi siiski öösel kasutamiseks.
Velbon on ise-enesest selline hea hinna ja kvaliteedisuhtega tootja.
Olemas on neli erinevat tooteseeriat:
Mini - väikesed, kompaktsed, aga uskumatult stabiilset statiivid, mille peale võib isegi peegelkaamera toetada. Endal on selline:
Sherpa Ultra Maxi Mini. Head omadused: tõeliselt pisika ja mahub alati fotokotti. Kerge. Miinuseks võiks pidada seda, et maksimaalne töökõrgus on madal. Teisalt statiivi valides oli mu üheks kriteeriumiks kergus ja kompaktsus. Töökõrgus on mul enamasti niiehknaa põlvekõrguselt.
CX - seeria. Näiteks
CX-660 Tegemist siis äärmiselt soodsate statiividega pühapäevakasutajale. Plussid: olematu hinnaga. Miinused: jalgade kaldenurka ei saa muuta. Palju on plastdetaile. Silmas tuleb muidugi pidada, et tegemist on statiiviga, mis rahuldab pühepäevase piltniku vajadused. Samas täidab ta eesmärgi ka harrastuspiltniku käes, kel raha napib

Sherpa: üks populaarsemaid ja ka minu enda lemmik sellest sarjast:
Sherpa 600. Rahuldab ka nõudlikuma harrastaja vajadused. Olulised omadused: Jalgade kaldenurk on reguleritav, kesksammast saab ära keerata, saavutades nõnda äärmiselt madala töökõrguse (makro), Maksimaalne töökõrgus 165 + 30 cm, mis on täiesti piisav, Pea on mõnus - ühe kangiga kontrollite kahte suunda, enamus detaile on metallist, mis tagab töökindluse ka karmimas kliimas. Ja kõuge olulisem hääomadus: hind aon väga hea

Kolmandaks on Sherpa-Pro: näiteks:
Sherpa Pro CF-645
Fiibrist jalad, kesksammas jälle eemaldatav, jalgade kaldenurk muudetav. Fiiber teeb need statiivid eriti kergeks ning vastupidavaks ja stabiilseks. Jalgadel on ka külmakatted. Ja, jälle, võrreldes konkurentidega, on hinnad ikka väga madalad.
Kui nüüd valida, siis on, jah, erinevad kriteeriumi:
1. Kui raskele varustusele?
2. Kui tihti ja mis tingimustes kasutad?
3. Mida pildistad?
4. Milline on eelarve?