Nikon D3200 vs Canon D100 video

Nikoni tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
meha82
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Juun 2014 02:15

Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas meha82 »

Tere,

Mina olen selles maailmas täiesti algaja. Tahaks osta esimest peeglekaamerat. Kuna tänapäeva peeglid teevad ka filmi, siis sõltub minu valik ka videokvaliteedist. Mida võtta, mida jätta või on veel midagi pakkuda samast hinnaklassist?
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Külaline »

Milleks videotegijale peegel. Kogu maailm läheb tasapisi alternatiividele üle. Hübriidide tipp alfa 6000 teeb lisaks sony teada tuntud videole ka ülivinget pilti ja üli kiiresti. Tahad saurustel järel lonkida või võtad moodsa tehnoloogia, sinu valik. Häid hübriide on muidugi veel fuijil ja panasoonikul.
meha82
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Juun 2014 02:15

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas meha82 »

Põhiliselt ma ostan peegli siiski pildistamise jaoks. Aeg-ajalt tahaks siiski filmida ka, lisaks peaks neil olemas olema mikrofoni sisend, mida mu väiksel tavalisel kaameral ei ole. Kui juba ostmiseks läheb, siis tahaksin ikkagi teada kumba nendest aparaatidest tasuks osta, plussid, miinused.
Whitesnake
Postitusi: 72
Liitunud: 08 Veebr 2013 16:36

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Whitesnake »

Mingit arvestatavat videot neist ei saa nii või teisiti.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas silver »

Võta hübriid, kui filmimine tähtsam. Võta peegel, kui filmimine tähtsam ning lähed fotograafiaga süvitsi. Tahad niisama klõpsida näoraamatupiltemidalahedatefiltritegakatta, siis ikkagi hübriid.
Tegelt on hübriidid tehniliselt sama head, kui peeglid (a6000; XT-1; GH4; XE-2; E-M1; E-M5). Ainsa erinevusena on neil see, et puudub peegel, mis süsteemile suured mõõdud lisab ning eemaldab korraliku AF'i video salvestamise ajal ning loomulikult kaotame optilise pildiotsija (niikuinii tahetakse Live View kasutada, st. ekraanilt kadreerida - seal hübriidid kiiremad).

Ehk et - ära ole loll ning ära osta peeglit ainult peegli pärast! Peegelkaamera ei tee sinust paremat fotograafi (Läku näitel siin võib öelda, et jätab sinust väga rumala mulje). Peegel osta siis, kui see annab sinu jaoks midagi väga konkreetset juurde, milleta sa ei saaks hakkama võrreldes hübriidkaamera kasutamisega.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Läku »

Vahest harva läheb ka filmimist vaja aga täis HD resolutsiooniga on video arvutis selline, et kiilub kinni ja videotöötlust ma ei oska teha. Peegel siiski pildistamiseks aga igaks juhuks läheb ka videot tarvis.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Külaline »

Läku, miks sa peegli ostsid?
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Läku »

Loominguliste piltide tegemiseks.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas silver »

Läku kirjutas:Loominguliste piltide tegemiseks.
Ostnud endale odav samsungi telefon ning kasutand instagrami 8-)
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Läku »

See telefonipraht: põle ruumiline, põle terav, põle kontrastne, väike pix maht, pime, zuumimatu.....
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Läku »

Telefonifotograafia on täiesti võhikutele, ma ole pikaajaline edasijõudnu, juba veidi üle aktiivse hobifotograafia piiri ületanud ja alla peegelkaamera ei tule miskit enam kõneallagi!
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Külaline »

Siin ostavad algajad peegleid kokku, sinusugune tegija peaks oskama alternatiividel juba vahet teha.
Niikaua kuni on lima (linnamaastur) staatuse sümbol, niikaua on seda ka pelka. 90% peegli omanikest ei vaja seda.
Kasutaja avatar
silver
Postitusi: 502
Liitunud: 22 Okt 2008 15:18
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas silver »

Külaline kirjutas:Siin ostavad algajad peegleid kokku, sinusugune tegija peaks oskama alternatiividel juba vahet teha.
Niikaua kuni on lima (linnamaastur) staatuse sümbol, niikaua on seda ka pelka. 90% peegli omanikest ei vaja seda.
+1

Kusjuures, Läku, sinu väljaütlemiste põhjal jääb küll mulje, et sa ei ole isegi hobifotograafi taset saavutanud (see ei ole solvang, vaid konstruktiivne tagasiside; iseasi küll, kuidas sa seda vastu võtta suudad).

Kusjuures, rääkides telefonifotograafiast. Olin üks nädalavahetus pealinnas ning Tartu rongini pikk aeg oodata. Kotis oli küll peegel kaasas ning statiivgi koti küljes. Aga ikka leidsin end rohkem Galaxy S5 kaamerat piinamas (ühest küljest küll tõsi, pidin selle ülevaate jaoks pilte krahmama, kuid siiski), sest see käis kiiremini taskust välja kui peegel kotist. Seda enam, kui sa tihedal linnatänaval oled. Ning ära tule rääkima selle väikesest pikslist, pimedusest või muudest hädadest. Kui sul natukenegi oskust valgusega maalida, siis saad ka sellise asjaga hakkama, väga edukalt. Ei usu mind? Vaata neid YT tulemusi, mida Digitalrev üles laadinud (https://www.google.ee/webhp?sourceid=ch ... ra&tbm=vid). Jah, seal on asjad suure huumoriga, kuid saad aimdust, mida saab ja mida ei saa.
photopoint.ee - tööpäeviti kirjutan seal tooteandmeid
blog.photopoint.ee - õhtuti ja nädalavahetuseti toodan kvaliteetkirjandust!
digitest.ee - kui aega üle jääb, siis vaatame ka tooteid lähemalt üle!
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Läku »

Ma ei lähene fotograafiale massiarvamusest vaid mul on selleks oma tee!!!
meha82
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Juun 2014 02:15

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas meha82 »

Leidsin oma küsimusele ise vastuse, tnx teile. Avastasin, et Nikon D3300 teeb Full HD ja 60fps videot. Netist saab aparaadi 479 euroga, koos kit objektiiviga, photopointis tavaline kere 559.
479 euro kohta on see päris hea aparaat algajale ma arvan :)
Läku
Postitusi: 382
Liitunud: 25 Juun 2012 17:25

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Läku »

Vaata sama aparaati ka amazon.de saidis, saaksid veelgi odavamalt.
Külaline
Postitusi: 295
Liitunud: 03 Veebr 2014 20:01

Re: Nikon D3200 vs Canon D100 video

Postitus Postitas Külaline »

Kui nii odavalt antakse, võiks ikka korraliku toru ette osta, kitikaga on ju piinlik rahva sekka ilmuda.
Vasta