Mure pentax k-x akudega

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Stenverk
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Dets 2010 10:19

Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Stenverk »

Avastasin et minu Pentax K-X läheb külmas lolliks. Tuleb ette error mida ei saa eest ära enne kui olen patereid välja võtnud. Ise arvasin et võib olla on tegemist akude probleemiga. Praegu kasutan Panasonic Infinium akusi. Kas mul oleks kasu kui kasutaksin teist marki akusi(nt. eneloop)?
ex-ex-enn

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas ex-ex-enn »

infinium ja eneloop on sama tehnoloogia järgi valmistatud.

räägi rohkem, millistel tingimustel see error esineb.
Stenverk
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Dets 2010 10:19

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Stenverk »

Error tekib 6ues olles . Ainult talvel ja kulmematel kevadp2evadel) Error n2eb v2lja selline 1f hex sric out 1 test start.ja selle saab eest 2ra ainult patareid v2lja v6ttes.
Eins

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Eins »

Ehk on mälukaardi viga? Mul jooksutas vigane kaart (Silicon power) külmas pidevalt aparaadi kinni.
Stenverk
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Dets 2010 10:19

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Stenverk »

Mul ka Silicon Power mälukaart (4GB). Milline sinu error välja nägi?
Külaline

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Külaline »

Enam täpselt ei mäleta (möödunud talv) aga mingit kirja vist ette ei tulnud, kui korra välja ja uuest sisse lülitasin, siis oli OK. Kaart oli ka 4GB, aparaat K10.
Stenverk
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Dets 2010 10:19

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Stenverk »

Olen otsinud internetist, aga pole leidnud kedagi kellel selline error ette on tulnud. Peak vist Photopointi viima?
Eins

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Eins »

Silicon Power kaartidega pidigi suht rohkem jamasid olema (võrreldes näit SanDisk-iga). Kui rohkem kaarte pole, võid ju Pärnu mnt. PP-st prooviks laenutada.
Stenverk
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Dets 2010 10:19

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Stenverk »

Imelik on, et see error tuleb ette ainult siis kui olen külmas. Ja ma ei saa enna fotokat tööle panna kui ta on uuesti soojenenud. Muiud pole selle mälukaardiga mingeid muresi mul varem olnud.
Eins

Re: Mure pentax k-x akudega

Postitus Postitas Eins »

Võib muidugi ka fotoka viga olla. Proovi vahapeal kaart või akud taskus eraldi üles soojandada ja proovi siis.
Vasta