Pentax Optio W90

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?
Vasta
Fotokrahvinna
Postitusi: 9
Liitunud: 04 Jaan 2010 16:16

Pentax Optio W90

Postitus Postitas Fotokrahvinna »

Plaanis endale soetada see uus digikaamera, aga lühikesest infost ja reklaamist ei piisa ainult, et jääda oma otsusele kindlaks. Loodan, et siin on inimesi, kellel on see W90 ja oskavad öelda oma arvamusi selle digikaamera kohta. Aga minu poolt ka mõned küsimused:
Lugesin, et see digikaamera teeb imehästi makropilte väga lähedalt, on see tõsi?
Kas on võimalik muuta säriaega, et näiteks merelainete pildistamisel jääb laialivalgunud efekt?
Minu poolt kõik praegu. :D
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas Elari »

Siin päris palju vastuseid su küsimustele:

http://blog.photopoint.ee/point-tv-25-p ... optio-w90/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui selgusetuks jääb miskit, eks küsi uuesti :)
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
uudistaja

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas uudistaja »

Elari kirjutas:Siin päris palju vastuseid su küsimustele:

http://blog.photopoint.ee/point-tv-25-p ... optio-w90/" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui selgusetuks jääb miskit, eks küsi uuesti :)
Ohoo, suured tänud. Sain targemaks=) Aga selle säriajaga on veel küsimusi ... kas on seda võimalik muuta, nagu peegelkaameratel (ps! olen natuke võhik kaamerate suhtes :oops: )
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas Elari »

Ei, päris nii säriaega ja ava sättida ei saa. Juhendiga saate tutvuda siin:

pentaxi-juhendid-t21-25.html#p11601" onclick="window.open(this.href);return false;
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
uudistaja

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas uudistaja »

Tänud juhendi eest :) !
uudistaja2

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas uudistaja2 »

Selline küsimus: kui on statiiv pentaxi peegelkaamera jaoks, kas see ka sobib pentaxi digikaamerale?
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas anton »

jah
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
huvitatud

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas huvitatud »

Kas sellel digikaameral ka jooksureziim olemas?
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas anton »

kui jooksurežiimi all mötled sporidrežiimi, ehk funktsiooni kus kaamera püüab valida antud olukorras kiireima vöimaliku säriaja, siis jah, see on olemas.
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
murelik

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas murelik »

Tere

Mul üks mure. Ühel päeval, kui ma ostsin Pentax Optio W90, mõtlesin, et teen ka kiire veealuse proovipildi. Lasin kraanikausi veega täis ja panin suvalise vidina vette. Seadistasin kaamera veereziimile ja tegin pildi ära. Esimese asjana jäi silma pildi kollakas värv, mis segas. Kas nüüd ongi nii, et kui külastan sooja maa helesinist vett ja teen vee all pilti ning tulemus on kollane vesi?! :shock: HELP
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas Elari »

murelik kirjutas:Tere

Mul üks mure. Ühel päeval, kui ma ostsin Pentax Optio W90, mõtlesin, et teen ka kiire veealuse proovipildi. Lasin kraanikausi veega täis ja panin suvalise vidina vette. Seadistasin kaamera veereziimile ja tegin pildi ära. Esimese asjana jäi silma pildi kollakas värv, mis segas. Kas nüüd ongi nii, et kui külastan sooja maa helesinist vett ja teen vee all pilti ning tulemus on kollane vesi?! :shock: HELP
Ilmselt tegid pildi toas, valgust aknast eriti ei tulnud ja laelamp põles?
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
murelik

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas murelik »

Jah, vannitoas tehtud pilt ja laelamp põles.
Elari
Postitusi: 102
Liitunud: 15 Apr 2008 08:59

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas Elari »

Ükskõik milline kaamera ei suuda alati täpselt värvustasakaalu mõõta. Loe juhendist värvustasakaalu/valgebalansi muutmisest ja katseda. Ehk oli asi selles.

Üks asi veel, proovi välguga, kas siis tuleb ka kollane?
Elari Aaboja
------------------------------
http://www.photopoint.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
murelik

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas murelik »

Õhtusel ajal pole väga viitsimist juhendit läbi lugeda, võibolla asun selle kallale homme. Aga tegin jah kiirelt katsetuse välguga ja ilma. Ilma välguta oli vees jällegist kollane, aga välgu kasutamisel olid värvid sama loomulikud kui oma enda silmaga vaadates.
Kasutaja avatar
anton
Postitusi: 498
Liitunud: 24 Nov 2008 18:28
Kontakt:

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas anton »

hööglambi valgel tulevadki pildid kollased. sooja maa vee all kipuvad enamasti pildid tulema sinakad/tsüaanid. W90'l on (lahtise veekogu, mitte vanni) vee all pildistamiseks eraldi režiim, mis peaks töetruumad värvid produtseerima
popp on see, milleks sa muutud, kui sa ei tea, kes sa oled
murelik

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas murelik »

Niinii, pole pikka aega postitanud, aga nüüd pöördun siia uue murega. Nimelt nautisin ilusat rannailma ja taaskord võtsin kaasa digika, et veealust maailma pildistada. Aga tuli ette selline asi, et kaamera ekraanile ja objektiivile jäid veepiiskadest plekid järele, sellised udused plekid, mis tekkisid klaasi alla, sest et kui ma alguses üritasin kuidagi ära hõõruda jäljed, siis ei muutunud midagi. Plekid kadusid alles siis, kui kaamera oli veest väljas. :(
throt

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas throt »

Liiga järsud temperatuurikõikumised - ega sul aparaat näiteks päikse käes enne ei olnud ja siis külma vette seda pistnud? Veepiiskade kondenseerumine on täiesti tavaline nähtus. Sama juhtub ka näikes kui minna talvel soojast toast õue.
murelik

Re: Pentax Optio W90

Postitus Postitas murelik »

Sel päeval oli küll üsna soe, aga sama ka vesi. Minu mäletamist mööda oli aparaat vist küll päikese käes. Milline oleks siis teie soovitus, kui ma lähen vette aparaadiga?`Hoida seda ennem mõõduka temperatuuri käes kuskil kotis päikese käest peidus? Tänud :)
Vasta