RAW faili näitab vale suurusega

Koht Adobe tarkvara üle arutlemiseks

RAW faili näitab vale suurusega

PostitusPostitas Kiara » 08 Veebr 2011 00:20

Avan photoshopis raw faili, mille suurus peaks olema 3264x4896 aga seal all servas näitab mõõtudena hoopis 9MP suurust mis on 2448x3672. Kui suuremaks muudan, siis läheb sakiliseks, nagu piltidega ikka juhtub kui neid suurendada.

Milles võiks asi olla?!

Photoshop CS5, camera raw plugin on kõige uuem, proovisin ka DNG konverterit, et konverdin diginegatiivideks ja teen siis TIFF'iks. Aga sellega täpselt sama jama. Välismaa foorumitest ma ei leia sobivat vastust või siis ei oska ma päris õigete märksõnadega googeldada.

Vahetasin isegi arvutit. Enne oli XP ja Photoshop CS3 nüüd on win 7 ja PS CS5. Samamoodi ikka :(
Kiara
 
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Juun 2010 09:50

RAW faili näitab vale suurusega

Reklaam

Reklaam
 

Re: RAW faili näitab vale suurusega

PostitusPostitas Külaline » 08 Veebr 2011 15:46

Päris huvitav küsimus. Läheneksin sellele kõigepealt algfaili poolt. Et Photoshop ise pilte väiksemaks teeb, seda ma eriti ei usu. Esimene mõte, mis mul tekib - võibolla on kaamera resolutsioon paigast ära. Enamasti on kaamera seadetest võimalik ka RAW faili resolutsiooni muuta ja see võib lihtsalt madalamaks seatud olla. Millise kaameraga sa pildistad?

Kui fotot mõnes teises programmis vaatad, kas ka siis on resolutsioon 3264x4896 või 2448x3672?

Samas on ka 2448x3672 päris hea resolutisoon, millest saab igasuguses suuruses väljatrükke teha. Suuremat resolutsiooni oleks ainult siis vaja, kui tahad pildilt midagi välja lõigata.

Olev Mihkelmaa
http://www.olev.ee
Külaline
 

Re: RAW faili näitab vale suurusega

PostitusPostitas Kiara » 08 Veebr 2011 16:57

Usun et see peab olema mingisugune tarkvara vale tõlgendus sellest failist, aga lihtsalt et kus viga on... ja et mõlemas opsüsteemis ja programme vahetades ikka samamoodi on, on lihtsalt imelik.

Kui vaatan faili nt. faststone pildivaatlusprogrammiga (seda põhiliselt kasutangi), siis seal näitab õiget suurust. Samuti kommenteeris piltide omanik seda et ma nagu oleks väiksemaks teinud. Muidu ma ei oskaks arvatagi et vale suurus, kui ei teaks.

Tahaks ikka et failid siiski jääksid originaalresolutsiooniga. Samas ei tahaks mingit muud programmi ka kasutusele võtta sest camera raw on nii mugav. Aga vist peab... kui lahendust ei leia.
Kiara
 
Postitusi: 5
Liitunud: 02 Juun 2010 09:50

Re: RAW faili näitab vale suurusega

PostitusPostitas Külaline » 08 Veebr 2011 19:04

Siinkohal jään vastuse leidmisega hätta. RAWi konvertimiseks ma ise Photoshopi ei kasuta. Ta on küll hea ja võimalusterohke lahendus, kuid tavaliselt ma enda töös kõiki neid funktisoone ei vaja. Aja kokkuhoiu mõttes teen samad asjad Canon Digital Photo Professionaliga.

Olev Mihkelmaa
http://www.olev.ee
Külaline
 


Mine Adobe tarkvara foorum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist