Sony α5100 ei fokusseeri enam

Fotofoorum - koht arutlemaks kõige üle mis fotograafiaga seotud.

Sony α5100 ei fokusseeri enam

PostitusPostitas Estoniana » 03 Nov 2017 23:59

Tere!

Mul on Sony α5100 hübriidkaamera ja siiani pole sellega mingit muret olnud. Tavaliselt olen pildistamiseks kasutanud ühte programmi (intelligent auto). Nüüd järsku ta ei fokusseeri enam normaalselt ära, kuigi näitab et on autofocus. Peale selle ta koguaeg nö. "otsib" õiget reziimi, kuigi on intelligent auto reziimil, kaamera "krõbiseb", sest katik pidevalt liigub. Samas kaamera ühteski reziimis mida ta iga 2 sekundi tagant muudab, ei suuda objekti ära fokusseerida. Tegin reseti, et taastada algsed settingud ja ikka sama värk. Kas mu kaamera on katki läinud või võib midagi ikkagi settingutes valesti olla? :(

Ette tänades,
murelik algaja fotohuviline
Estoniana
 
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Nov 2017 23:45

Sony α5100 ei fokusseeri enam

Reklaam

Reklaam
 

Re: Sony α5100 ei fokusseeri enam

PostitusPostitas Sulev12345 » 05 Nov 2017 02:05

Aga proovi vahelduse mõttes valida mõni muu pildistamisrežiim, nt A. See aitab selgitada, kas probleem on intelligentses stseenituvastuses või on probleemne ka autofookus ise. Kui kaamera ise kogu aeg vahetab oma arusaama stseenist, võib autofookus nurjuda ka seetõttu, et selle klõpsimise vahel ei jätku lihtsalt piisavalt aega.
Võimalik, et kaamera sisse on pääsenud niiskust/veetilk, või paneb puuteekraan segast, või on mingi andur kas mustaks saanud või rikki läinud ja kaamera intelligentse stseenituvastuse programm seetõttu suures segaduses.

Katik sul vaevalt krõbiseb. Võimalik, et see krõbin tuleb hoopis objektiivist. Proovi teise objektiiviga, kui Sul peaks leiduma, sest võibolla on kaamera kukkunud või põrutada saanud ja kogu probleemistik saab alguse sellest, et objektiivi sees on midagi paigast nihkunud/katki läinud ja kaamera sensori jaoks on pilt liiga udune, millest tulenevalt ei leia selle intelligentsus ka sobivat pildistamisrežiimi ega suuda fokuseerida.
Sulev12345
 
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31

Re: Sony α5100 ei fokusseeri enam

PostitusPostitas Estoniana » 05 Nov 2017 10:39

Tere!

Aitäh vastamast. Proovisin teist programmi, kuid tulemus on ikka sama ehk ei fokusseeri ära. Tõenäoliselt pean siis kaamera remonti viima.
Estoniana
 
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Nov 2017 23:45

Re: Sony α5100 ei fokusseeri enam

PostitusPostitas Sulev12345 » 05 Nov 2017 12:06

Tulemus endiselt sama, st vahetab kogu aeg erinevaid stseene ka? Või taltus vähemalt see stseenirežiimide valik ära?
Kas sa teist objektiivi ka proovisid? Proovi ikka enne ära, saad teada, kas probleem on objektiivis või kaameras! Kui sul omal teist objektiivi pole, siis äkki saab mõni sõber või tuttav aidata (minul kahjuks Sony hübriiditorusid pole, seega ei saa aidata). Kui objektiiv tõesti katki, siis tasub mõelda ka uue objektiivi ostmise peale ja isegi fotopoed lasevad reeglina objektiivi enne ostmist proovida. Päris ilma ostukavatsuseta poodi või mõne teise ringi müüja juurde objektiivi proovima minna pole minu arvates küll hea toon, aga mõtle tõsiselt selle peale, et kui tegemist on nn kitiobjektiiviga, võib selle remont minna kallimaks kui uue objektiivi ostmine.

Kui tõesti teise objektiivi leidmisega raskusi, siis võiksid vähemalt proovida, kuidas käitub kaamera siis, kui objektiiv eest ära keerata ja M režiim valida. Minu hübriidkaamerad lasevad ka niimoodi, ilma objektiivita, kaameraga klõpsida (selle Sony kohta ma tõesti ei tea) ja kuigi autofookust niimoodi testida ei saa ning mingit mõistlikku pilti niimoodi ei tee, siis vähemalt peaks ära kuulma, kas see krõbin tuli kaamerast või objektiivist.

Garantii kehtimise korral muidugi, vutt-vutt garantiiremonti, kui ise kindel oled, et ei ole kaamerat pillanud ega ole kuritarvitanud muul viisil (nt pikalt vihma käes hoidnud)! Garantii alla käivad ikkagi vaid tootjapoolsed vead ja hooletu kasutuse käigus purunenud kaameraid reeglina garantiikorras korda ei tehta.
Sulev12345
 
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Veebr 2014 12:31


Mine Fotofoorum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist