Postitas Sulev12345 » 27 Dets 2012 08:32
Algsele küsijale:
Kui eesmärgiks on samast kohast sama fookuskauguse ja avaga tehtud pilt kindla prinditihedusega välja printida, siis sensorite sama pikslitiheduse korral m4/3 kaamera tulemuseks võib olla näiteks 20x15 cm paberfoto ja täiskaadri tulemus on siis samade näitajate korral 40x26,6 cm mõõtudes foto, kus detailid on täpselt sama suured, sama perspektiivisuhtega, sama DOFiga kui m4/3 fotol. Täiskaadri suurema küljepikkusega fotol on keskel m4/3 foto suurune ala, mis vastab 1:1-le m4/3 pildile. Pindalalt on täiskaadri foto 3,5x suurem (mitte 4, see tuleneb sensorite erinevast küljesuhtest) ja sisaldab kaadriservi, mis cropiga kaameraga juba võtet tehes "maha lõigati".
Näites toodud sensorite piksliarvude suhe on näiteks 300 ppi prindi korral selline, et täiskaadril on 14,8 Mpix sensor ja m4/3 puhul 4,2 Mpix sensor.
Sensori mõõdud ei muuda objektiivi optilisi omadusi ega võttekohas avanevat perspektiivi. Kaadri keskosa ühesuguse särituse saavutamiseks tuleb sama ISO tundlikkuse juures sama ava puhul kasutada ikka sama säriaega, sõltumata sensori suurusest.
Kui mängu tuleb erinev pikslitihedus, läheb pilt kirjumaks, sest suurem pikslitihedus hakkab lõpptulemust suurendama, omades samas efekti pildi kvaliteedile. See efekt ei ole kindla suunaga, sellel on nii positiivseid kui ka negatiivseid mõjusid.
Mõju omavad ka sensorite erinevad tehnoloogiad ja kvaliteet.