Oly uus kaamera.

Olympuse tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?

Oly uus kaamera.

PostitusPostitas äpu » 11 Sept 2013 08:11

Nüüd on olympus maha saanud oma uue hübriid kaameraga ja nimi on (minu arust segane nimi) OM-D seeriast E-M1. Paistab et selle kaamera turuletulekuga on olympuse digipeeglite tegemisel lõpp peal ja nad keskenduvad vaid hübriididele. 4/3 objektiive saab uue kerega kasutada aga seda MMF-3 adapteriga. Kuulda on et nii hästi objektiivid siiski ei tööta, kui m4/3 objektiivid antud kere ees.
Igal juhul on mul plaan see kaamera omale osta, koos 12-40 mm f 2,8 uue objektiiviga. Põhjus oma E-5 madal ISO taluvus. Eelmine OMD mudel oli minu E-5 st ca. 2 stoppi parema iso taluvusega testides ( OMD iso 1600 oli sama hea kui E-5 iso 400), nüüd olla veel 1 stopi võrra parem aga eks ootan testid ära. Samuti on sellel 16 milj. pikslit 12 milj. vastu. Halb (minu jaoks) on see et kere on väike ja minu suurte käte jaoks ilmselt ebamugav, õnneks saab talla ostes ( hetke pakkumine) tasuta kaasa koos MMF-3 adapteriga. Siis ehk ajab asja ära, muidugi kavatsen E-5 alles hoida, sest kuni iso 800 on mürataluvus korras. Uuel kaameral kiidetakse elektroonilist pildiotsijat, mis on E-5 optilisest 1,3 x suurem. Olen saanud proovida panasonic GH3 kaamerat ja selle pildiotsija jättis küll soovida, loodame et see on parem. Igaljuhul elektrooniline pildiotsija kasutab voolu ja pilditegemiseks jääb seega vähem energijat :? .
Uuel kerel oma väiksuse tõttu ei mahu ka peale pealmine displei, kust ava ja muid seadeid vaadata. Eks peab ümber harjuma. Stabilisaator peaks olema veel parem kui E-5 kasutatav. CIPA ametliku testi järgi isegi 4 stoppi parem (oly enda järgi 5 stoppi). Igaljuhul muljet avaldav kui saab 250 säri asemel kasutada 15 säri hämaras. Video võimekus on minu jaoks sellel kaameral piisav -FHD ja pean tunnistama et oma E-5 pole ma praktiliselt üldse filminud. Kes aga tahab filmida, see vaadaku parem panaconicu poole. Testide järgi on iso 3200 täiesti kasutatav. Üllatavalt pole sellel kerel välku. Särivõtte kiirus koos stabilisaatori ja pideva AF ga 3,5 kaadrit/ sekundis , ilm stabikata 6,5 ja ilma pideva AF ta 10 kaadrit. Kaameral on üks SD kaardi pesa. Võrreldes E- 5 ga on kaks põlvkonda uuem pildiprotsessor sees ja ka sensor on uuem kui eelmisel OMD mudelil.
Mis veel? Wi-Fi on olemas, saab siis nutitelefoniga juhtida ja pilte kohe ülesse laadida. Peale tolmu ja niiskuskindluse, kannatab see kaamera ka - 10 kraadi külma.
Ise olen veidi pettunud et enam olympus digipeegleid ei tee, just kere suuruse tõttu. Paar ebameeldivust uue kaameraga paistab olevat aga loodan et parem pildikvaliteet ja parem pidev AF ja parem iso taluvus korvab selle. Vähemalt üritustel saab nüüd kahe kerega käija ja ei pea pidevalt objektiive vahetama. Kuulda on et 2014 aasta lõpuks peaks olympusel veel 40-150 mm f 2,8 uus objektiiv välja tulema.

Mõned lingid:
http://www.dpreview.com/previews/olympus-om-d-e-m1/
http://www.olympus.ee/site/et/c/cameras ... ?icid=E-M1 | Cameras - Learn more | (stage-item stage-bright omd-stage current)

http://www.youtube.com/watch?v=N_wjnkXrXxY
http://www.youtube.com/watch?v=ESOj56fWB8Q
äpu
 

Oly uus kaamera.

Reklaam

Reklaam
 

Re: Oly uus kaamera.

PostitusPostitas äpu » 07 Apr 2014 10:59

Nii. Nüüd juba pea 5 kuud uus kere käes. On olnud positiivseid kui ka negatiivseid kogemusi.
Asjast lähemalt. E-M1 kere on tunduvalt väiksem E-5 kerest. Üllatus-üllatus aga istub kätte väga hästi. Kartsin et minu käte jaoks väike (pikkust mul 190 cm) aga gripp on väga hästi tehtud. Mulle meeldib paremini kätte kui E-5 s, millel pole ju häda midagi. Koos 12-40 mm objektiiviga ilusti tasakaalus. Kui aga kasutada pikemaid 4/3 objektiive, siis tald vajalik. Tald on väga hea ja teeb hea veel paremaks. Hoian enamasti pidevalt talda all. Enamus mu objektiive 4/3 torud, seega kasutan MMF- 3 adapterit.

Mis puudutab objektiivide teravustamis kiirust, siis m4/3 objektiivid teravustavad hetkega. Vanad 4/3 objektiivid teravustavad sama kiiresti kui E-5 ees. Halbades valgustingimustel esineb " saagimist" päris tihti , näiteks 50-200mm objektiiviga. Polegi päris hästi arusaanud kas teravustab E-M1 ees halvemini või sama kiirelt kui E-5 ees. Kindel on see et kiiremini küll mitte.

Kartsin, et pealmise displei puudumine on ebamugav aga peab tõdema, et ei tunne sellest puudust. Elektooniline pildiotsija on super. Hea suure vaateväljaga ja kogu info hästi näha. Kuna kaamera on hea käsitleda silma pildiotsijast ära võtmata, siis kohe näha kuidas andmed muutuvad. Mis mulle veel pildiotsija juures meeldib on see, et kummikate, mis ümbritseb pildiotsijat on alt "plõksuga" kinni, nii et puusal kandes ei kuku ise ära. E-5 eest olen ära kaotanud kaks katet ja need pole odavad.

Kui vaadata ISO taluvust, siis minu tehtud test piltidel on E- 5 iso 1600 sama hea kui E-m1 iso 5000 ( 6400 on sutsu kehvem juba). Päris 2 stoppi parem pole. Peab ütlema et E-M1 annab värve täpsemalt edasi võrreldes E-5 ga.
Peab mainima, et fookuspunkte on kaameral 81, seda kui kasutada m4/3 objektiive. Kui kasutada 4/3 objektiive, siis jääb kasutada 37 fookuspunkti. Pidev teravustamine (C-AF) töötab paremini, kui E-5 kaameral.

Stabilisaator töötab hästi. Kui pildistada 1/4 säriajaga 40mm pealt, siis on võimalik saada terava pildi. Isiklikult ei ole aru saanud suurest edasiminekust võrreldes E-5 stabikaga.
Võrreldes E-5 on igasugu vidinaid ja vilesid juurde tulnud. Näiteks on olemas reziim iauto, mis on teeb pilte automaat resiimil. Mida E-5 polnud ja puudust pole tundnud. Muudest asjadest rääkimata.

Kahjuks on E-M1 ainult 1 SD kaardi pesa. Tunnen suur puudust lisa kaardist, siis saaks ühele pildistada RAW failid ja teisele jpeg failid. Aku kestvus on ka lühike. Ostsin kohe lisa aku. Tuleb mainida, et Oly välgu FL-50r ga töötab paremini kui E-5. Välgu sünk on kuni 1/320. Omal tal välku pole ja seda võib siiski miinuseks lugeda.
Videot ma ei tee ja selle kohta ei oska muud öelda, kui et on olemas.

Kokku võtteks on E-M1 väga hea kaamera. Vana E-5 on mul seisma jäänud ja sellest puudust ei tunne. Olen rahul. Mis puutub hinda, siis kirusin ostes aga rohkem mitte ;) . DPreview s valiti see kaamera aasta kaameraks ja ju ta nii on. Hea on see, et on tulemas uusi häid objektiive m4/3 süsteemile - 40-150 mm 2,8 ; 7-14 mm 2,8 ja 300 mm F4.

http://www.dpreview.com/reviews/olympus-om-d-e-m1/20
http://www.dxomark.com/Cameras/Olympus/OM-D-E-M1
äpu
 
Postitusi: 42
Liitunud: 23 Jaan 2014 14:17


Mine Olympuse foorum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist