Anttila Canon või Pentax ?

Pentaxi tehnika foorum - mida osta, kuidas kasutada?

Re: Anttila Canon või Pentax ?

PostitusPostitas ex-ex-enn » 27 Veebr 2010 15:34

kaamera teravustab selle lähima kontraastseima asja peale, mis tal teravustamispunkti ette jääb.kui ma nüüd õieti mäletan, siis sa ostsid km (k1000) kaamera, sellel on 5 teravustamispunkti http://a.img-dpreview.com/reviews/Penta ... erdiag.jpg ja traditsiooniliselt on neist kõige tundlikum keskmine. kui oluline detail mis peab terav olema, asub muus kaadri osas, võid vajutades päästiku poolele maale teravustada keskpunktisellele ja siis nuppu lahti laskmata liigutada kaamerat nii et kaader on paigas.

kuna sul on lihtsam kaamera, siis on sul võimalik valida kas automaatse valiku või keskpunkti vahel, veidi keerulisematel kaameratel on rohkem fookuspunkte ja neid saab suvaliselt valida.
ex-ex-enn
 

Re: Anttila Canon või Pentax ?

Reklaam

Reklaam
 

Re: Anttila Canon või Pentax ?

PostitusPostitas täheke » 27 Veebr 2010 16:16

ex-ex-enn kirjutas:kaamera teravustab selle lähima kontraastseima asja peale, mis tal teravustamispunkti ette jääb.kui ma nüüd õieti mäletan, siis sa ostsid km (k1000) kaamera, sellel on 5 teravustamispunkti http://a.img-dpreview.com/reviews/Penta ... erdiag.jpg ja traditsiooniliselt on neist kõige tundlikum keskmine. kui oluline detail mis peab terav olema, asub muus kaadri osas, võid vajutades päästiku poolele maale teravustada keskpunktisellele ja siis nuppu lahti laskmata liigutada kaamerat nii et kaader on paigas.

kuna sul on lihtsam kaamera, siis on sul võimalik valida kas automaatse valiku või keskpunkti vahel, veidi keerulisematel kaameratel on rohkem fookuspunkte ja neid saab suvaliselt valida.Mul juhtus selline pilt olema: naabrimees puhastas kuuri katust lumest. Kaugus umbes 40 m. Tema ja kaamera vahele jäi mingi kõrge oksakeste rida. Suhteliselt hõre ja läbinähtav. Kuid oksakesed asusid objektiga täpselt ühel joonel. Kuidas siis? Kui ma teravustaks manuaali peal rõngast, mis siis juhtub? Homme lähen muidugi jälle katsetama.
Aparaat on jah, K 2000.
Siis veel. Ma neid keeli seal juhendis (prantsuse ja hiina) ei jaga. Proovisin ette asetada päikesevarjukit. Punktidega on seal tähistatud ühendamise koht. No peale ühendamist keerasin kergelt. Siis tuli takistus. Vaist ütles, et peab olema ka varjuki lukustus. Lõpuks julgesin ka lukustada varjuki, mis käib aga küllalt suure jõuga suhteliselt. Ei tea kas tuleb selleks (lukustamiseks) kasutada mingit nõksu, või käibki see tugevasti?
Siis, tal on ka veel obje enda lukustus. Kas see lukk tuleks alati peale panna peale kasutamist?
täheke
 

Re: Anttila Canon või Pentax ?

PostitusPostitas ex-ex-enn » 27 Veebr 2010 16:25

kui oksarisu on täpselt naabrimehe ees, siis on automaatikal suht keeruline naabrilehele teravustada.
ex-ex-enn
 

Eelmine

Mine Pentaxi foorum

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist

cron